Wednesday, December 30, 2009

Basic Instinct


“I’m 50 years old so what!”
I've decided to dedicate my last post of 2009 to the ultimate femme fatale. Beauty shouldn't has anything to do with age but rather with feeling good about how you look at certain stages in your life. And Sharon Stone is a great example. It’s amazing to be a woman. Everything about us is something to celebrate and love about ourselves, something that can never be taken away. So ladies, cheers to us!

Rozhodla som sa, že posledný článok roku 2009 venujem primárnej femme fatale. To, či je žena krásna, by sa nemalo odvíjať od jej veku, ale od pocitu radosti prežívanej v každej novej etape nášho života. A Sharon Stone je toho skvelým príkladom. Je úžasné byť ženou. A mali by sme to patrične osláviť, mali by sme mať rady samy seba. Takže milé dámy, nazdravie. Na nás!
Foto:TFS, Vogue Espana

2 comments:

Suzie said...

Na svuj vek je uzasna. Smekam ale nemuzu si nerikat, ze ji nejspise hodne dopomaha plasticka chirurgie...ale coz,hlavne, kdyz je spokojena :)

Caroline said...

Thank you very much for your comment! And thank you for following :) I appreciate it! I love your blog, following now too xoxo Thanks for the support!

www.SkinnyMiniz.BlogSpot.Com