Beauty Interviews Lifestyle

Na slovíčko s .. Hanka Závodná

Stihla si sa už zmieriť s faktom, že tvoj život bude po víťazstve v Miss Slovensko iný? 

Sú to už dva týždne, čo som prišla domov s korunkou. S myšlienkou, že ma čaká iný život a medzitým aj účasť na Miss World 2017, sa pomaly ale určite stotožňujem. Teším sa na veľkú zmenu v mojom živote, ale priznávam, že z toho mám aj obavy.

Čo ťa čaká v najbližších dňoch a týždňoch?    

Tieto dni ma čakajú príjemné povinnosti – rozhovory, fotenia, preberanie výhier. Ale teším sa, že si naplánujem aj stretnutie s dievčatami, finalistkami Miss, s ktorými som prežila mesiace plné zábavy, radosti a smiechu..

Je niečo, na čo sa špeciálne tešíš?

Teším sa na rok, ktorý bude v znamení Miss. Verím, že to bude jedno veľké dobrodružstvo. Určite to nebude vždy ľahké, ale verím, že všetko zvládnem. Musím!

Byť Miss so sebou prináša veľa zodpovedností a čeliť budeš musieť aj rôznej kritike. Kto je v týchto dňoch tvojou najväčšou oporou?

Mojou najväčšou oporou v týchto dňoch je ako vždy moja rodina, priateľ Samko  a najlepšia kamarátka Klaudika. A ďalší priatelia, ktorí ma podporovali aj počas príprav na finálový večer. Naozaj mi pomohli a aj týmto im ďakujem.

Prípravy na samotný finálový večer trvali niekoľko mesiacov a boli dosť náročné. Naučila si sa počas nich o sebe niečo nové?

Určite áno. Zistila som, že som silnejšia, ako som si myslela. Zistila som, že dokážem niekoľko hodín chodiť v opätkoch. Zisitila som, že sa dokážem usmievať aj keď mi do smiechu nie je. A zistila som, že potrebujem oveľa menej spánku, a že keď má človek dostatočnú motiváciu, zvládne veľmi vela.

V poslednej dobe sa toho veľa píše o ženách, o ženskom tele, ženských krivkách. Aký je podľa teba ideál ženskej krásy?

Podľa mňa neexistuje ideál ženskej krásy. Najdôležitejšie je, aby dievča, žena, bola so sebou spokojná, a aby bola šťastná. A je úplne jedno, či  má 150 alebo 180 cm, 50 alebo 80 kíl. Dôležitý je naozaj ten pocit.

Pred niekoľkými dňami si sa nasťahovala do nového bytu a po prvýkrát budeš bývať sama. Na čo sa tešíš najviac?

Nezabudnem na ten moment, keď som do bytu prvýkrát vošla. Zavalil ma neskutočný pocit šťastia a prekvapenia, ale aj obavy. Celý život bývam s rodičmi a s bratom mám aj spoločnú izbu. A zrazu mám pre seba celý byt? Teším sa, že si vyskúšam, aké to je žiť úplne sama, že si vyskúšam viesť malú domácnosť.

Hovorí sa, že ľudia sú natoľko šťastní, nakoľko im to ich myslenie dovolí. Ty už na prvý pohľad pôsobíš veľmi spokojne a vyrovnane. Máš nejaký tajný recept na šťastie?

Šťastie je krásna vec.. Je to taká krásna vec, že vyčarí na tvári príjemný úsmev, vyvolá lesk v očiach a dovolí nám pozerať sa na svet s radosťou. Môj osobný recept na šťastie je tešenie sa z maličkostí. Šťastie je mozaika zložená z drobných radostí v živote.

xxx

Photo: Anton Karpita, Forza a archív H.Z.

You Might Also Like